May 22, 2024

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Pro-Tipy

Które podnoski w butach roboczych są najlepsze? Analizujemy

Które podnoski w butach roboczych są najlepsze? Analizujemy

Podnoski w butach ochronnych chronią przed upadkiem ciężkich przedmiotów, przewierceniem, a także zapewniają butom stabilność – jest to więc kluczowa cecha tego typu obuwia, którą trzeba brać pod uwagę przy decyzji zakupowej. W sklepach można spotkać jednak buty robocze z podnoskami wykonanymi z różnych materiałów. Który z tych materiałów jest najlepszy? W tym artykule przeanalizujemy podnoski: stalowe, aluminiowe i kompozytowe, aby pomóc Ci w decyzji. 

Stalowe podnoski ochronne – zalety, wady, do jakich prac się nadają?

Buty robocze ze stalowymi podnoskami są prawdopodobnie najpopularniejsze ze wszystkich, ze względu na ich wytrzymałość i przystępną cenę. Mają one jednak pewne wady, ponieważ ważą więcej niż inne materiały i są podatne na rdzewienie. Brakuje im również skutecznej izolacji termicznej, przez co obuwie szybciej się nagrzewa wewnątrz – a to może być nieprzyjemne w lecie podczas długich godzin pracy. 

  • Do jakich prac nadają się podnoski stalowe? Doskonale sprawdzą się w budownictwie, w pracach magazynowych, w przemyśle transportowym i w wielu pracach konserwacyjno-remontowych. 
  • Do jakich prac lepiej ich nie używać? Prac elektrycznych (mogą przewodzić elektryczność), w miejscach z zagrożeniem wybuchu, prac, gdzie występują silne środki chemiczne (mogą ulegać korozji, lub wchodzić w reakcję chemiczną), prac wymagających lekkich butów.

Aluminiowe podnoski ochronne – zalety, wady, do jakich prac się nadają?

Podnoski aluminiowe są znane z tego, że są wytrzymałe i lekkie i porównywalne pod względem bezpieczeństwa do podnosków stalowych – mimo wszystko, stalowe są trwalsze. Ich wielką zaletą jest niska waga, więc nie trzeba się martwić o brak komfortu podczas długich godzin pracy. Dodatkowo nie rdzewieją. Ich wyższa jakość przekłada się jednak na to, że buty robocze mają wyższą cenę ze względu na proces produkcji. Wadą jest także to, że przewodzą ciepło, ale szybciej je odprowadzają niż podnoski stalowe.

Do jakich prac nadają się buty robocze z podnoskami stalowymi? Do wszystkich prac, gdzie najlepiej gdyby buty był lekkie i prac wymagających częstych zmian pozycji i ruchu. Także do prac, gdzie ryzyko uderzenia lub ściskania jest stosunkowo niskie, ale nadal wymagana jest ochrona stóp,

Do jakich prac ich unikać? Prac w wysokiej temperaturze, prac z ryzykiem upadku bardzo ciężkich przedmiotów, prac wymagających elektrostatyczności.

Kompozytowe podnoski ochronne – zalety, wady, przeznaczenie

Buty robocze z tymi podnoskami są naprawdę wygodne, co spowodowane jest ich lekkością i elastycznością. Możesz także liczyć na najlepszą izolację termiczną i brak ryzyka rdzewienia. 

Nie dorównują jednak wytrzymałością stali lub aluminium. Pod względem kosztów plasują się pomiędzy nimi – są droższe niż stal, ale tańsze niż aluminium.

Godną uwagi cechą jest ich zdolność do powrotu do pierwotnego kształtu po uderzeniu Różnią się pod tym względem ze stalowymi i aluminiowymi podnoskami, które mają tendencję do wgnieceń.

Do jakich prac sprawdzą się podnoski stalowe? Do prac elektrycznych, prac z dużym ryzykiem korozji, prac, gdzie panuje wysoka temperatura, a także do prac, gdzie ważne jest lekkie obuwie.

Kiedy lepiej ich unikać? Jeśli w Twojej pracy istnieje duże ryzyko upadku ciężkich przedmiotów, przewiercenia, czy ścierania. 

About Author

Mariusz Walęcik

Ponad 12 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Aktywny inwestor i deweloper. W tym miejscu podziele się swoim doświadczeniem jak kupić i sprzedać dom i dobrze na tym zarobić. Obserwuj moje social media.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *