April 21, 2024

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Remont

Lampy w pokoju dziecięcym i młodzieżowym – jakie modele będą odpowiednie?

Lampy w pokoju dziecięcym i młodzieżowym – jakie modele będą odpowiednie?

Pokoje dziecięce i młodzieżowe bywają trudne w urządzaniu, bo trzeba wziąć pod uwagę potrzeby jednej z najbardziej wymagających grup użytkowników. Zarówno maluchy, jak i dorastający nastolatkowie potrzebują przestrzeni, która będzie odzwierciedlała ich charakter czy upodobania. Pokój ma być azylem, a jednocześnie nie może mu brakować funkcjonalności, komfortu oraz estetyki.

Duże znaczenie w urządzaniu przestrzeni dziecięcych czy też dla nastolatków ma wybór oświetlenia. Jakie lampy sprawdzą się w tych szczególnych pomieszczeniach?

Zróżnicowane oświetlenie to podstawa

W pokojach dziecięcych i młodzieżowych niezbędne jest zróżnicowane oświetlenie. Na suficie powinna zagościć lampa, która równomiernie rozświetli całe wnętrze, niezależnie od jego metrażu. Potrzebne jest także oświetlenie zadaniowe, najczęściej znajduje ono swoje miejsce na biurku, gdzie najmłodsi i nastolatkowie uczą się, czytają, odrabiają lekcje, wykonują prace plastyczne czy też surfują po sieci.

Tuż przy łóżku przydaje się za to lampka nocna, przy której można komfortowo i bez męczenia wzroku czytać przed snem, a także nocą wstawać do łazienki, ale bez całkowitego wybudzania. Dla najmłodszych pociech lampka nocna to także metaforyczny stróż podczas snu. Maluchy łatwiej zasypiają i mniej się boją zostawać same w pokoju, szczególnie w porze wieczorowej i nocnej.

Światło dostosowane do funkcji danej lampy

Wybierając poszczególne lampy, należy również pamiętać o doborze barwy światła. Lampy sufitowe, np. z oferty https://lightplus.pl/, warto zestawić ze światłem o ciepłej bądź neutralnej barwie. Oświetlenie tego typu będzie zapewniało komfort korzystania z pokoju. Ponadto będzie ono uczestniczyło w budowaniu przyjaznej atmosfery wnętrza i klimatu, który sprzyja odpoczynkowi czy zabawie – w pojedynkę i z rówieśnikami.

Lampy, które znajdą swoje miejsce na blacie biurka bądź w strefie przeznaczonej do nauki, projektowania, prac plastycznych czy odrabiania zadań domowych, powinny zapewniać światło o barwie zimnej. Sprzyja ono koncentracji, ponadto pozwala dostrzegać detale, co jest szczególnie ważne na etapie wykonywania rozmaitych zadań, które wymagają zachowania precyzji.

Oświetlenie zainstalowane tuż obok łóżka powinno zaś oferować światło subtelne, przyjemne dla oczu, działające odprężająco i relaksująco. Tutaj sprawdzi się barwa ciepła biała, która wpływa na wyciszenie przed snem.

Walory dekoracyjne – ważne dla najmłodszych i tych nieco starszych

Na rynku znajdujemy lampy, które są nie tylko praktyczne, ale i idealnie oddają charakter dziecięcych czy młodzieżowych przestrzeni. Dostępne w ciekawych kolorach, o kloszach czy abażurach opatrzonych wizerunkami postaci z ulubionych bajek, a także w kształtach, który są typowo dziewczęce bądź chłopięce.

Zadbajmy o to, aby oświetlenie w pokoju najmłodszej pociechy lub nastolatka było zarówno praktyczne, o precyzyjnie dobranych parametrach, jak i dekoracyjne. To klucz do sukcesu, czyli stworzenia przestrzeni uwzględniającej potrzeby młodszych i starszych członków rodziny.

About Author

Mariusz Walęcik

Ponad 12 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Aktywny inwestor i deweloper. W tym miejscu podziele się swoim doświadczeniem jak kupić i sprzedać dom i dobrze na tym zarobić. Obserwuj moje social media.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *