April 21, 2024

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Działka

Pierwsze wiosenne porządki w ogrodzie czas zacząć!

Pierwsze wiosenne porządki w ogrodzie czas zacząć!

Kalendarzowa wiosna rozpocznie się za niecały miesiąc, to zatem najwyższy czas, aby pomału zacząć robić wiosenne porządki w ogrodzie. Sprzyja temu pogoda, która zdecydowanie zaczyna nas rozpieszczać. Zamiast mrozu i śniegu mamy iście wiosenną aurę!

Po zimie ogród wymaga nie tylko przygotowania roślin do nowego sezonu. Trzeba również zadbać o jego uporządkowanie oraz dokładne wyczyszczenie ogrodowych elementów wyposażenia. Co warto nabyć i za czym się rozejrzeć, aby właściwie przygotować ogród na wiosenną aurę?

Domek narzędziowy – bezpieczna i komfortowa przestrzeń ogrodowa

Zacznijmy od wybrania miejsca, które będzie służyć do przechowywania wszelkiego rodzaju narzędzi ogrodowych, akcesoriów i produktów używanych m.in. do pielęgnacji roślin. Do tego celu przyda się np. domek narzędziowy, który można znaleźć w ofercie https://bazkar.pl/.

W tego typu domku pomieszczą się mniejsze sprzęty i narzędzia używane w ogrodzie, ale i większych gabarytów urządzenia, takie jak koszarka, podkaszarka, piła spalinowa czy dużych rozmiarów nożyce do przycinania. Znajdą tu swoje miejsce, a my odzyskamy wolną przestrzeń w ogrodzie czy altance, która przeznaczona jest do odpoczynku.

Tak uporządkowana przestrzeń ogrodowa staje się bezpieczna dla jej użytkowników. Spacerując po ogrodzie nie napotykamy się na ostrze narzędzia, którymi łatwo zrobić sobie krzywdę. Szczególnie narażeni są na to seniorzy oraz najmłodsi użytkownicy. Co więcej, narzędzia, akcesoria i inne sprzęty jest znacznie łatwiej znaleźć, gdy wszystko ma wreszcie swoje miejsce.

Organizacja odpadów to podstawa!

Zadbajmy również o prawidłową organizację miejsca na odpady. To kwestia nie tylko uporządkowanego ogrodu, ale i ekologii, ponadto łatwiejszego uporania się z tym wszystkim, co już nam się nie przyda bądź zostało zużyte.

Zamiast zamieniać stare i niepraktyczne wiaderka czy pojemniki na kosze na śmieci, wybierzmy zabudowaną konstrukcję kosza na odpady. Najlepiej takiego, który posiada oddzielne pojemniki do segregacji. Każde opakowanie, pozostałości po ogrodowych pracach czy też resztki jedzenia trafiają do odpowiednich pojemników, które oznaczone są charakterystycznymi kolorami. Łatwiej jest o utrzymanie porządku, a relaks w ogrodzie nie przebiega pod znakiem widocznej góry odpadków, ponadto ich nieprzyjemnym zapachem.

Czas na czyszczenie i pranie!

Gdy mamy uporządkowaną przestrzeń ogrodową, zabierzmy się za czyszczenie i pranie elementów, które będą użytkowane w sezonie wiosennym. Wyczyśćmy dokładnie meble ogrodowe, ale i sprawdźmy ich stan techniczny – zróbmy to także wobec architektury ogrodowej, np. altany czy zabudowania przeznaczonego na spotkania przy grillu. Wypierzmy poduszki i materace ogrodowe w całości lub zdejmując z nich pokrowce, które wymagają odświeżenia.

Przygotowanie ogrodu do wiosny wymaga nieco wysiłku i czasu, ale zdecydowanie warto, bo chodzi o przyjemność relaksowania się na świeżym powietrzu. Z powyższymi propozycjami, porządkowanie będzie znacznie łatwiejsze!

About Author

Mariusz Walęcik

Ponad 12 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Aktywny inwestor i deweloper. W tym miejscu podziele się swoim doświadczeniem jak kupić i sprzedać dom i dobrze na tym zarobić. Obserwuj moje social media.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *