July 25, 2024

Office Address

123/A, Miranda City Likaoli
Prikano, Dope

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+(090) 8765 86543 85

Email Address

info@example.com

example.mail@hum.com

Remont

Wywóz śmieci i gruzu w kontenerze – pozbądź się swoich odpadów 

Wywóz śmieci i gruzu w kontenerze – pozbądź się swoich odpadów 

Zastanawiasz się co zrobić z odpadami zgromadzonymi z powodu remontu, budowy, prac w ogrodzie i z powodu różnych innych sytuacji? Idealnym rozwiązaniem tej potrzeby jest usługa polegająca na wywozie śmieci i gruzu w kontenerze – dzięki temu każda praca związana z usuwaniem odpadów będzie łatwa i wygodna.

Zanim jednak zadzwonisz do firmy zajmującej się wynajmem kontenera, warto dowiedzieć się nieco więcej o tej usłudze. Oto garść informacji, które, miejmy nadzieję, będą Ci służyć, jako przewodnik.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z wywozu śmieci i gruzu w kontenerze?

Kontener stanowi nieocenioną pomoc, jeśli chcesz pozbyć się następujących odpadów:

  • Budowlanych – każda budowa wymaga dużych ilości materiałów, a co za tym idzie powstaje także wiele czystości i odpadów, które w końcu muszą być zabrane z miejsca budowy. Można wyrzucać beton, cegłę, ceramikę (w niższej cenie) i inne odpady (w wyższej cenie).
  • Remontowych – to samo dotyczy remontu ścian, podłóg, dachów, lub okładzin – wszystkie te prace powodują powstawanie dużej ilości gruzu, który musi gdzieś trafić.
  • Ogrodowych – kontener może służyć do wywozu wszelkich odpadów zielonych: drzew, krzewów a także ziemi.
  • Nieużywanych rzeczy – takich jak meble, urządzenia i sprzęt do ćwiczeń, których już nie potrzebujesz lub nie używasz.
  • Z powodzeniem do kontenera mogą trafić także materiały takie jak: papa, czy materiały izolacyjne.

O czym warto wiedzieć, decydując się na wywóz śmieci i gruzu w kontenerze?

Kontenery dostępne są w różnych rozmiarach

Jeśli myślisz o wynajęciu kontenera, musisz mieć pewność co do ilości śmieci, którymi musisz się zająć, ponieważ firmy takie jak Redskip oferują kontenery w różnych rozmiarach,  na przykład w rozmiarze 2m3, 3,5m3 – te kontenery sprawdzą się w mniejszych projektach, oraz w rozmiarze czy 7m3 – który jest odpowiedni do każdego zastosowania. 

Warto o tym wiedzieć, ponieważ, nie musisz wydawać więcej pieniędzy na duży kontener, którego nie zapełnisz, ani wynajmować kontenera, który jest zbyt mały do Twoich celów. Jeśli nie masz pewności co do rozmiaru kontenera, którego potrzebujesz, zawsze możesz skonsultować się z Redskip i uzyskać szczegółowe informacje. 

Niektórych rzeczy po prostu nie można wyrzucać

Błędem byłoby zakładać, że wynajęcie kontenera oznacza, że można wrzucać do niego dowolne śmieci. Istnieją wytyczne dotyczące rodzaju odpadów, które można wrzucać do dostarczanych przez nie kontenerów. Materiały niebezpieczne lub łatwopalne są generalnie niedozwolone. Czasami nie można także mieszać materiałów, takich jak żwir, z innymi materiałami. 

Istnieją różne kontenery przeznaczone na określone materiały

Nie wszystkie kontenery są zbudowane tak samo. Niektóre z nich są zaprojektowane do wywożenia odpadów domowych, podczas gdy inne są przeznaczone do cięższych rzeczy, takich jak gruz budowlany.

Upewnij się, że teren jest odpowiednio przygotowany do wywozu śmieci i gruzu

Korzystając z usługi wywozu śmieci i gruzu w kontenerach, musisz upewnić się, że na swojej posesji masz wystarczająco dużo miejsca na jego umieszczenie. Nawierzchnia posesji powinna być utwardzona, aby ciężarówka dostarczająca i odbierająca kontener nie miała kłopotów z tymi zadaniami.

Jeśli nie masz dostępnego miejsca na swojej posesji, możesz umieścić wynajęty kontener na ulicy. Jednak w tym celu potrzebne będzie pozwolenie. Na szczęście korzystając z usług firmy: https://www.redskip.pl/ możesz zarówno wynająć kontener na 5-7 dni, pozostawiając go na swojej posesji, lub możesz ekspresowo załadować gruz i śmieci na kontener, po czym po 30 minutach kontener zostanie zabrany – wtedy niepotrzebne będzie pozwolenie. Oczywiście z usługi tej możesz także skorzystać, jeśli masz wystarczającą ilość miejsca na posesji. 

About Author

Mariusz Walęcik

Ponad 12 lat doświadczenia na rynku nieruchomości. Aktywny inwestor i deweloper. W tym miejscu podziele się swoim doświadczeniem jak kupić i sprzedać dom i dobrze na tym zarobić. Obserwuj moje social media.

Dodaj opinie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *